Pożar strawił ponad 80 unikatowych aut w Wielkiej Brytanii

14 grudnia 2020 dla Brytyjczyka z Over Peover w hrabstwie Cheshire (UK) zostanie zapamiętany jako koszmar. Spłonęła jego unikatowa kolekcja ponad 80 aut. Łączymy się z nim w bólu…

Sześć jednostek straży pożarnej gasiło pożar, do którego doszło w Over Peover pod koniec ubiegłego roku – zdjęcia ogromu zniszczeń właśnie ujrzały światło dzienne.

Ogniem zajęły się dwie hale garażowe, w których przetrzymywane były ultradrogie auta, między innymi LaFerrari. Niestety ponad 80 samochodów doszczętnie spłonęło.

3

W zgliszczach znalazły się między innymi takie rarytasy, jak: Aston MartinAMV12S, Aston Martin Zagato, BMW M2, Fiat 695 Biposto, Ferrari 250 GTE, Ferrari 355 Fiorano Handling pack, Ferrari 360 Spider, Ferrari 599 GTO, Ferrari F12tdf, Ferrari GTC4 Lusso, Ferrari Pista (Red one), Ferrari 812SF, Lamborghini Tractor, Lexus LFA, McLaren chassis, McLaren 650S, McLaren 675LT, McLaren Senna, Porsche 991 Endurance Cup, Porsche CGT czy wspomniane LaFerrari.

To musiał być straszny cios. Tym bardziej, że zdaniem śledczych budynki zostały podpalone… Na szczęście właściciel miał ubezpieczoną kolekcję.

Adam Gieras

źródło i zdjęcia: Knutsford Fire Station

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Scala Style 1.0 TSI 115 KM DSG z 2020, Mercedes W124 E-24 K-Jet, 220 KM, BMW e39 525 TDS 143 KM - ostatni Mohikanin i mój codzienny towarzysz niedoli.Nie jestem entuzjastą elektryków. Zauważam mnóstwo problemów z wprowadzeniem nowej metody napędów i z przerażeniem obserwuję jak bardzo ludzie ulegają nowej fali - w tym wielu kolegów i koleżanek po fachu. Ja z kolei wolałbym podejście "zero waste" - auto powinno służyć latami kolejnym właścicielom, z czego jak najdłużej pierwszemu z nich. Powinno być tak wykonane tak, żeby jego eksploatacja była bezproblemowa i tania. To jest podejście proekologiczne. Każde inne tylko udaje, że nim jest.