Potwór od Brabusa na sprzedaż

Ma 6 kół, czarny lakier, pomarańczowy środek i aż 700 KM z maksymalnym momentem obrotowym równym 960 NM. To Brabus G63 AMG 6×6 za bagatela prawie milion euro. I nie jest nowy!

Podstawowa wersja wypuszczana przez AMG ma nadal 6 kół, ale tylko 544 KM wyciągnięte z podwójnie doładowanego V8 o pojemności 5,5 litra. Rachunek za standardową wersję to tylko 451 tysięcy euro.

6x6 2 1024x680

Do setki Brabus przyspiesza w 7,6 sekundy, a maksymalnie pojazd rozpędzi się do 160 km/h. W końcu 37-calowe koła mają swoje ograniczenia.

Czarną ciężarówkę sprzedaje niemiecka firma, który życzy sobie za to cacko lekko ponad 4 miliony złotych. Pierwsza rejestracja to 2016 rok, a przebieg to tylko niecałe 13 tysięcy kilometrów.

Wszystkich chętnych ostrzegamy – może z zewnątrz samochód wygląda nieźle, ale w środku ktoś przesadził z pomarańczową skórą (przynajmniej moim zdaniem).

6x6 3 1024x680

A i jeszcze jedno – by to prowadzić trzeba mieć w Polsce prawko kategorii C.

Konrad Stopa
fot. Hollmann

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: