Porsche Macan dla oszczędnych

Pod maską Porsche Macana zagości czterocylindrowa jednostka benzynowa. Efekt downsizingu wpłynie na spalanie, osiągi i doznania dźwiękowe. Ciekawe co z przyjemnością jazdy? 

Nowy, 2-litrowy silnik ma legitymować się mocą 237 KM i produkować 350 Nm. Współdziałając ze skrzynią PDK, Macan rozpędzi się do pierwszej setki w 6,9 sekundy, a średnie spalanie zamknie się – zdaniem producenta – w okolicach 7,5 l/100km. Na szczęście Porsche nie przewidziało zastrzyku energii hybrydowej, więc poza dźwiękiem przypominającym utyskiwanie lwiątka, pod maską nie czekają na nas żadne niespodzianki. Trzeba przyznać, że osiągi na papierze wyglądają całkiem przyzwoicie. Ciekawe jak to auto będzie zachowywało się na drodze?

0 655 0 http offlinehbpl.hbpl .co .uk galleries RCW rstat Porsche Macan dla oszczędnych

Adam Gieras

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)