Porsche: Cayman i Boxter idą do lamusa

Porsche postanowiło podgrzać nieco atmosferę przed nowym rokiem. O co dokładnie chodzi? 

Jeśli wszedłeś w tu z przerażeniem w oczach i suchotami, zalewając sobie przy okazji komputer jakąś dziwną substancją to spieszę Cię uspokoić. Porsche rozpoczyna jedynie nową kampanię reklamową, która ma na celu wytłumaczenie się z przystąpienia do ideologii eko.

Porsche Boxter oraz nieco większy Cayman oczywiście pozostaną w ofercie marki, ale już pod innymi nazwami – odpowiednio 718 Boxter i 718 Cayman. Dlaczego tak? Cóż, Porsche, wychodząc naprzeciw coraz bardziej restrykcyjnym przepisom dotyczącym spalin, będzie pomału wycofywało się z sześciocylindrowych silników. A jak najlepiej zareklamować zejście o dwa cylindry niżej? Ano tak, że w 1957 roku był sobie model 718, który wiódł szczęśliwe życie, wygrywał w wyścigach, a miał pod maską 4-cylindrowego boxera chłodzonego powietrzem.

Czy można lepiej zareklamować dwie pary cylindrów pod maskami swoich aut? Chyba nie. Czekamy na 911…

agier

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Scala Style 1.0 TSI DSG z 2020, Audi A3 1.8T 150 KM + LPG z 2002, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM) z 1991 roku.