Porsche 911 Targa przyłapane na ulicy

Zaprezentowane w styczniu na salonie samochodowym w Detroit Porsche 911 Targa w salonach sprzedaży pojawi się dopiero w maju. Jednak już wczoraj, odpoczywającą po autostradowej jeździe Targę przyłapano pod Stuttgartem!  

Trzeba przyznać, że nawet lekko przybrudzona 911-tka Targa wygląda wspaniale. Charakterystyczny, chromowany słupek – spuścizna po Tardze z 1965 roku – przykuwa uwagę i nie jest, mimo moich wcześniejszych obaw, tandetny. Warto zaznaczyć, że w latach 60-tych słupek miał spełniać restrykcyjne, amerykańskie wymogi bezpieczeństwa. Dziś jest tylko ozdobą. Dach w nowym Porsche 911 Targa, w przeciwieństwie do protoplasty, będzie otwierany automatycznie – za pomocą jednego przycisku.

911 targa 2 Porsche 911 Targa przyłapane na ulicy

fot. autoevolution.com/ Porsche 911 Targa

Auto trafi do sprzedaży w maju 2014 w dwóch wariantach – oba będą miały napęd na 4 koła. 911 Targa o pojemności 3,4 litra będzie legitymowała się mocą 350 KM, natomiast w 3,8 litrowym 911 Targa 4S za szybkie ruszenie ze świateł odpowiedzialność weźmie 400 ochoczo kłusujących koni mechanicznych. Podstawowa jednostka przyspieszy do pierwszej setki w 4,8 sekundy. Wersja mocniejsza obetnie z tego wyniku 4 setne sekundy.

 

 

Autor video: DrGumoLunatic

AG

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)