Pomóż łódzkim studentom i stwórz z nimi pojazd solarny

Młodzi i ambitni studenci Politechniki Łódzkiej podjęli wyzwanie rzucone przez zmieniające się podejście do odnawialnych źródeł energii. Jako pierwsza drużyna w Europie Środkowo-wschodniej wystartują w wyścigu World Solar Challenge 2015, który odbywa się co dwa lata od 1987 r. w Australii.

W tym celu muszą zbudować pojazd napędzany wyłącznie energią słoneczną i odzyskiwaną energią kinetyczną. Aby wygrać wyścig bolid musi przebyć trasę z Darwin do Adelaide rozciągającą się na przestrzeni 3000 km! Zawodnicy przemierzają pustynię codziennie w godzinach 8-17. W tym czasie mogą przebyć tyle kilometrów ile im się uda, zaliczając kolejne punkty kontrolne. Bolid wystartuje w klasie samochodów miejskich – Cruiser Class. Pracę trwają już od kilku miesięcy. Studenci zapowiadają, że będą się starać o dopuszczenie go do ruchu miejskiego.

Wyścig WSC jest znany i doceniany na całym świecie. W poprzedniej edycji udział wzięło 40 zespołów z 23 krajów w tym np. aż 3 drużyny z Holandii. W 2015 roku również Polska będzie miała coś do powiedzenia. Lodz Solar Team ma zamiar udowodnić, że chcieć to móc. Dla wielu członków zespołu to ogromne przedsięwzięcie konstrukcyjno-organizacyjne jest spełnieniem marzeń o stworzeniu „czegoś wielkiego”, ale również nauką wielu umiejętności technicznych i reklamowych przydatnych w późniejszej karierze zawodowej. Pomimo małej popularności wykorzystywania energii solarnej na chwilę obecną w naszym kraju i ograniczonych środków, zespół jest bardzo zdeterminowany by dokończyć budowę i zaistnieć na australijskich drogach.

14 stycznia ruszyła akcja crowdfundingowa. Na portalu www.polakpotrafi.pl rozpoczyna się zbiórka funduszy na projekt. Każdy może pomóc zrealizować łódzkie przedsięwzięcie. Za drobne kwoty można dostać bardzo atrakcyjne nagrody, np. model bolidu z imienną dedykacją, koszulkę honorowego członka zespołu, jazdę testową bolidem, a nawet wyjazd do Australii na wyścig.

Po więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.lodzsolarteam.pl. Pokażmy, ze Polak potrafi i wesprzyjmy nasz narodowy projekt.

Link do zbiórki:

www.polakpotrafi.pl/projekt/lodz-solar-team
www.youtube.com/watch?v=tv0PyAwf4og

Motoryzacyjnie pod prąd wspiera tę akcję całym sercem !

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: