Polskie firmy coraz częściej sięgają po samochody elektryczne

Elektryfikacja w Polsce jak i w Europie przebiega w dosyć powolnym tempie. Wpływ na to ma wiele czynników. Klienci wciąż mają obawy czy samochód elektryczny jest w stanie znieść trudy codziennej eksploatacji przy mocno ograniczonej ilości stacji do ich ładowania. Taki wątpliwości nie miała zaś firma Onninen, która zdecydowała się nam zakup floty składającej się m.in. ze Skody Enyaq.

Onninen to sieć hurtowni elektryczno-hydraulicznych, która stale się rozrasta. Firma od 2019 roku inwestuje również w stacje ładowania przy swoich centrach dystrybucyjnych, w związku z czym elektryfikacja floty była kwestią czasu. Pierwsza ich stacja powstała przy centrum dystrybucyjnym w Teolinie koło Łodzi. W związku z rozwojem firmy zdecydowano o powiększeniu floty samochodów. Obecne trendy i moda na bycie eko odcisnęła swoje piętno na decyzji zarządu firmy.

skoda enyaq iv founders edition 4 1024x576

Zamówiona w firmie Carsed flota będzie składać się z 84 pojazdów. Oprócz pierwszego elektrycznego pojazdu w firmie – Skody Enyaq znajdą się także modele: Skoda Octavia iV, Skoda Octavia, Skoda Superb i Skoda Scala. Pojazdy wynajmowane są w ramach 36-miesięcznego z firmą Arval.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Skoda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.