Polestar 2 – rywalem Tesli Model 3

Firma, która dosyć niedawno wkroczyła samodzielnie na rynek pokazuje swój drugi model i od razu wstępuje na ring z mocnym rywalem, czyli Teslą Model 3.

Niedawno, bo zaledwie parę dni temu, marka ta ostatecznie zatwierdziła swoje ceny na rynku europejskim. Na chwilę obecną nowego Polestara można będzie kupić w Norwegii, Szwecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii. Cena będzie oscylować wokół 59 tysięcy Euro. Co ciekawsze cena Polestara 2 zawiera w sobie podatki oraz 3-letni okres napraw we wszystkich krajach gdzie będzie dostępny.

Polestar 2 023 1024x768 Polestar 2   rywalem Tesli Model 3

W zasadzie Polestar 2 i Tesla Model 3 są bardzo podobnymi do siebie elektrykami. Podobna cena – około 60 tysięcy Euro, podobna wielkość baterii 78 kWh, a nawet podobna moc. Polestar 2 ma 300 kW i Tesla Model 3 LR AWD posiad 311 kW.

Jedyne czego na chwile obecną nie znamy to zasięg Polestara. Z pewnością będzie on niewiele mniejszy od superoszczędnej Tesli i najszybsze ładowarki obsługiwane będą do 150 kW DC ładowania. Tesla oferuje nawet ładowarki o sile 250 kW DC mocy ładowania, ale nie są jeszcze wszędzie dostępne.

Polestar 2 Exterior Side Corner.0 1 1024x576 Polestar 2   rywalem Tesli Model 3

Ale tutaj nie kończą się podobieństwa. Dostępny będzie system autonomicznego poruszania się, wielki panoramiczny dach oraz możliwość ustawienia telefonu jako kluczyka dostępu. A co najważniejsze w Polestarze znajdziemy specjalnie zaprojektowany we współpracy z Google interfejs.

Polestar 2 024 1024x768 Polestar 2   rywalem Tesli Model 3

Obecnie jedynym sposobem kupna tego auta jest zamówienie go przez stronę internetową, a salony samochodowe mają jedynie służyć do ich odbioru. Ciekawe rozwiązanie co? Kupno samochodu będzie teraz wyglądało jak zamówienie butów i ich odbiór w paczkomacie. Tylko cena inna.

Teraz auto nawet w rabacie do 1000 Euro.

Paweł Zaorski
fot. Polestar

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.