Polaris Sportsman czy Scrambler – co wybrać?

W ofercie amerykańskiego producenta skuterów śnieżnych, pojazdów UTV i ATV- marki Polaris, znajdziemy quady dostępne w postaci dwóch modeli – quada z serii Sportsman i quada z serii Scrambler. Obie jednostki to wysokiej klasy maszyny, dostępne w zróżnicowanej gamie osprzętowej i silnikowej – zwłaszcza Sportsman. Na który z nich warto postawić i kiedy to zrobić? I czym charakteryzują się quady marki Polaris?

Sportsman do zadań specjalnych

Quady obok swojej funkcji rekreacyjnej i sportowej, mogą być także olbrzymim wsparciem przy wykonywaniu różnego rodzaju prac w terenie. Tak dzieje się w przypadku Polaris Sportsmana, ponieważ to jedna z najbardziej uniwersalnych maszyn tego typu, która za sprawą wygodnego w użytku i szybkiego systemu montowania akcesoriów może być przekształcona w wyciągarkę, pług śnieżny, a w przypadku modelu Polaris Sportsman 6×6 570 EPS, także w wydajny ciągnik do pracy leśnej, przy pielęgnacji terenów zielonych czy w gospodarstwie.

W ofercie marki znajdziemy zarówno mocne jednostki o pojemności bliskiej 1000 cm3, jak i nieco słabsze, czyli 850 cm3 i 570 cm3. Dzięki temu z łatwością dobierzemy odpowiednią moc quada do swoich potrzeb czy do umiejętności jezdnych. Przy czym warto tutaj nadmienić, że modele Sportsman doskonale sprawdzają się także na off-roadzie, tym samym stanowią niezwykle udane połączenie pojazdu użytkowego i rekreacyjnego o naprawdę sportowym zacięciu.

Polaris 1

Scrambler, czyli coś na ciężki teren

Modele z serii Scrambler to już typowo sportowe jednostki, które najlepiej czują się w najtrudniejszym terenie. Są to zwrotne i szybkie quady, dla których niestraszne są żadne strome podjazdy i zjazdy czy niesprzyjające warunki terenowe. Wsparciem dla kierowcy są nowoczesne systemy, takie jak aktywna kontrola zjazdu i hamowanie silnikiem. Scrambler posiada typowo off-roadowe wyposażenie dodatkowe (opcjonalnie) – w tym również przydatną w trudnych warunkach wyciągarkę.

Biorąc pod uwagę konstrukcję i parametry Scramblera, jest to naprawdę świetny quad przeprawowy. W stajni Polarisa dostępne są dwie serie tego modelu Scrambler XP 1000 S, który zaprawieni w jazdach sportowych i wyczynowych kierowcy mogą wyposażyć dodatkowo w nowoczesne zawieszenie Walker Evans Racing. Druga seria to Scrambler XP 1000.

Polaris i quady – co jeszcze warto wiedzieć?

Niezależnie od modelu quada, marka Polaris oferuje rozwiązania w pełni dopracowane, nowoczesne i często również innowacyjne. Pojazdy ATV i UTV Polaris są szeroko stosowane w różnego rodzaju służbach – w tym przede wszystkim w jednostkach militarnych. Mają one również na swoim koncie sukcesy w rajdach np. w rajdzie Dakar, który jest jednym z najbardziej znanych i prestiżowych rajdów off-roadowych. A co szczególnie ważne dla każdego polskiego posiadacza quada Polaris, praktycznie wszystkie modele posiadają homologację, dzięki czemu można nimi bez żadnych obaw jeździć po drogach publicznych.

Quady Polaris to z pewnością maszyny godne uwagi, przy czym za jakością idzie również spora cena. Z drugiej strony w przypadku tego typu maszyn warto jednak postawić na sprzęt niezawodny, który poradzi sobie w każdej sytuacji, niż na tańsze quady, które pod względem awaryjnym i eksploatacyjnym będą o wiele droższe w utrzymaniu.

Źródło: Motocykle-krakow.pl / materiał partnera

Dyskusja

komentarzy