Pojazdy uprzywilejowane będą mieć 3 sygnał!

Możliwe, że pojawi się innowacja, która będzie dotyczyć wszystkich kierowców. Straż, policja i karetki dostaną trzeci sygnał ostrzegający – ma być radiowy.

Trzeba przyznać, że komunikat radiowy chyba faktycznie byłby najbardziej skutecznym elementem ostrzegającym przed nadjeżdżającym pojazdem uprzywilejowanym. Sygnał radiowy zdecydowanie wybiłby się na tle gwaru ulicy.

Podczas korku w dzień rzadko kiedy widać niebieskie światła, a dźwięk syreny często zagłuszany jest przez inne samochody.

Jak miałby wyglądać taki komunikat radiowy?

Najprostsze słowa typu: Uwaga! Pojazd na sygnale! w promieniu 200 metrów od nadjeżdżającej karetki lub wozu strażackiego mógłby ułatwić ich przejazd.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Na razie to tylko pomysł, ale kto wie czy niedługo posłowie nie przegłosują takiego prawa. W końcu w celu poprawy bezpieczeństwa powstał Parlamentarny Zespół ds. Trzeciego Sygnału dla Pojazdów Uprzywilejowanych – życzymy mu powodzenia!

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: