Poczuj się jak Elvis – jego Cadillac na sprzedaż

Myśląc o królu masz przed oczami ogromne krążowniki szos bez dachu wprost z USA. Jak się okazuje Elvis wolał też spokojniejsze wozy. Na aukcję trafił jego Cadillac Fleetwood Brougham z 1974 z potężnym V8 pod maską.

Elvis kochał Cadillaci i miał ich sporą kolekcję. Ten w żółtym lakierze w spokojnej karoserii nie pasuje na okładkę filmów lub płyt, ale za to można go teraz dorwać w dobrych pieniądzach. A to co najważniejsze jest pod maską – V8 o pojemności aż 8,2 litra. Moc to około 200 koni mechanicznych

1975 Cadillac Fleetwood Brougham Elvis 3 1024x665

Samochód Elvis kupił 3 lata przed śmiercią za około 12 tysięcy dolarów. Jest dość dobrze wyposażone, ale ma klasyczne amerykańskie wnętrze niczym stare salony u babci. Nie każdego to zadowoli, ale ma swój klimat.

Co ważne, auto jest w stanie do dobrej inwestycji. Przejechało niecałe 2000 tysiące mil i miało fajną historię. Elvis dał go swojemu lekarzowi jako prezent, a ten sprzedał dalej. I tak z roku na rok doszło do 2022 roku, gdzie trafił na aukcje w Szwecji. Aktualna cena to 12 500 euro.

Konrad Stopa
Źródło: Carandclassic

1975 Cadillac Fleetwood Brougham Elvis 8 1024x683

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: