Site icon Moto Pod Prąd

Planujesz zakup auta? Weź kredyt samochodowy

adobestock 129431665 scaled

adobestock 129431665 scaled

Zakup nowego auta, choć czasem bywa konieczny, to nie zawsze nasze możliwości finansowe pozwalają na zrealizowanie tej potrzeby. Nie musi to jednak stanowić problemu, w dzisiejszych czasach o dodatkowe finansowanie nie trudno. Czy skorzystanie z oferty kredytu samochodowego jest opłacalne? Sprawdźmy.

Ceny na rynku samochodów

Jak prezentuje się nasz rodzimy rynek samochodowy? W Polsce sprzedaż aut od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie. Zainteresowanie samochodami używanymi nie maleje, a w ostatnich latach sprzedaje się ich około miliona rocznie. Na wysokim poziomie utrzymuje się także zainteresowanie nowymi modelami – od początku 2019 roku zarejestrowano 1,7 procent więcej takich aut niż w tym samym czasie rok wcześniej.

A co z cenami? Oczywiście w przypadku aut używanych będą one zależeć w dużej mierze od modelu i stanu pojazdu. Tak naprawdę na rynku wtórnym można znaleźć samochody dostępne nawet za kilka tys. zł. Trudno wyznaczyć również górną granicę, ponieważ ceny używanych luksusowych modeli będą liczone w setkach tysięcy. Można przyjąć jednak, że statystycznie cena samochodu osobowego średniej klasy w ostatnich latach waha się między 15 -20 tys. zł.    

W przypadku nowych pojazdów eksperci wskazują na niewielki wzrost cen najpopularniejszych modeli. Ceny np. Skody Octavia w przeciągu ostatnich czterech lat wzrosły o 19%. W przypadku Toyoty Auris jest to nieco ponad 15%. Przygotowując się więc do zakupu auta z salonu, trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu 50 – 70 tys. zł.  

Zakup auta – samodzielnie czy na kredyt?

Z pewnością wielu kierowców zadaje sobie to pytanie przed zakupem – czy lepiej nabyć samochód przy użyciu własnych środków, czy może zdecydować się na kredyt samochodowy? Na wybór rozwiązania wpływa wiele różnych czynników, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć je pod uwagę.

Kredyt samochodowy to produkt finansowy dedykowany osobom, które są zainteresowane zakupem pojazdu. Dodatkowe finansowanie można dziś przeznaczyć zarówno na zakup nowego, jak i używanego samochodu. Kiedy warto się na niego zdecydować? To świetna opcja zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do czynienia z nieprzewidzianą potrzebą zakupu auta. Nie zawsze jesteśmy w stanie przeznaczyć część oszczędności na nowe pojazd, z kolei kredyt na samochód daje większe możliwości finansowe i pozwala na zakup auta w lepszym standardzie. Warto pamiętać również o tym, że koszt nabycia samochodu to nie tylko cena zakupu, ale również dodatkowe wydatki związane z ubezpieczeniem i utrzymaniem.

Dlaczego warto wybrać kredyt samochodowy?

Po co mam decydować się na kredyt samochodowy, skoro mogę skorzystać z oferty np. kredytu gotówkowego? W tym miejscu dochodzimy do różnic pomiędzy tymi dwiema usługami. Oczywiście trudno odmówić zalet zarówno jednej, jak i drugiej opcji, warto jednak zwrócić uwagę na korzyści, jakie niesie za sobą oferta kredytu samochodowego.

Kredyt samochodowy to przede wszystkim większe możliwości, jeśli chodzi o finansowanie. Jego wysokość będzie oczywiście zależeć od zdolności kredytowej klienta, jednak daje on szansę na zakup samochodu z salonu. W przypadku zwykłego kredytu jesteśmy znacznie bardziej ograniczeni jego wysokością. Dodatkową zaletą jest okres kredytowania, który jest zdecydowanie dłuższy niż w przypadku zwykłych pożyczek. Wg oferty Santander Consumer Banku – banku od kredytów może on wynieść nawet 96 miesięcy, co znacząco ułatwia spłatę. Zwróćmy uwagę również na wybór dogodnego wariantu zwrotu pieniędzy. Kredytobiorca może spłacać zobowiązanie w systemie rat miesięcznych lub balonowych.

Samochód może być też dobrem wspólnym, a jego współwłaściciele wcale nie muszą być ze sobą spokrewnieni. Kredyt samochodowy w Santander Consumer Banku daje szansę na łączenie dochodów, także zagranicznych, dzięki czemu można uzyskać jeszcze bardziej atrakcyjną propozycję finansowania wymarzonego auta. 

Źródło: Santaderconsumer.pl / art. sponsorowany

Exit mobile version