PKN Orlen wspiera Krajową Administrację Skarbową

Obecnie niemal nie mamy już obaw o jakość paliw dostępnych na stacjach benzynowych. Jak możemy przeczytać w corocznych raportach, każdego roku spada liczba stacji na których znajdziemy paliwo niespełniające norm. Dużą w tym zasługę mają liczne kontrole, które dotyczą transportu, a w konsekwencji dotyczą również sprzedaży paliw niewiadomego pochodzenia.

W ostatnim czasie do Krajowej Administracji Skarbowej trafiły 32 nowe Ople Vivaro. Fundatorem pojazdów jest PKN Orlen. Wspomniane Ople posłużą do kontroli transportu paliw na drogach. Działanie KAS w tym zakresie ma przede wszystkim być skierowane w celu likwidacji szarej strefy sprzedaży paliw.

W 2019 roku Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziła przeszło 500 tysięcy kontroli, które ujawniły 6 500 nieprawidłowości. W przeciągu pierwszych 6 miesięcy 2020 roku przeprowadzono już przeszło 227 tysięcy kontroli i wykryto przeszło 2 100 nieprawidłowości. Trzeba dodać, że każde z mobilnych laboratorium bada średnio 20 próbek na miesiąc.

PKM Orlen nie pierwszy raz wspiera Krajową Administrację Skarbową. W zeszłym roku przekazał instytucji 15 pojazdów, które wzmocniły flotę w 9 województwach. Z kolei w 2017 i 2018 roku PKN Orlen przekazał 7 mobilnych laboratoriów pozwalających na szybkie badanie paliw.

Paweł Oblizajek
fot. Opel

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.