Pistolety lakiernicze Iwata – czy warto?

Jeśli chodzi o pistolety lakiernicze, warto postawić na sprzęt sprawdzonej marki, która cieszy się zaufaniem użytkowników. Odpowiedni sprzęt bezpośrednio wpływa na efekt lakierowania, a estetyka jest w tym wypadku kluczowa, zaraz obok wydajności. Wiele firm stawia na pistolety lakiernicze Iwata, które w zależności od swojej specyfikacji, mają różne zastosowania w branży lakierniczej. W tym artykule przedstawimy pokrótce, dlaczego pistolet lakierniczy Iwata to dobry wybór oraz do jakich zadań poszczególne pistolety sprawdzą się najlepiej.

Pistolet lakierniczy Iwata W400 – rodzaje i charakterystyka

W ofercie wspomnianej firmy znajdziesz jedynie najbardziej profesjonalne pistolety lakiernicze Iwata, które doskonale poradzą sobie z trudnymi zadaniami. Pierwszym produktem, który chcemy przedstawić, są dwa pistolety, które różnią się dyszą (1.4, 1.6 mm). Pistolety lakiernicze Iwata W400 WBX charakteryzują się górnym położeniem zbiornika i są przeznaczone do nakładania na wybraną powierzchnię wodorozcieńczalnego i rozpuszczalnikowego lakieru bazowego i warstwy lakieru bezbarwnego z doskonałą atomizacją. Pistolet ten świetnie poradzi sobie z zadaniami specjalnymi, które wymagają specjalistycznego sprzętu. Płaski wzór natrysku strumienia, który umożliwia zamontowana głowica WBX, sprawia, że warstwy farby nakładają się na siebie, co ułatwia równomierne nałożenie lakieru oraz uzyskanie gładkiej powierzchni. Satysfakcjonujący efekt jest także spowodowany tworzeniem podczas natrysku kropli o jednakowym rozmiarze, które zapewniają takie samo krycie w każdym miejscu. Pistolety lakiernicze Iwata W400 pozwalają na bardzo dużą kontrolę natrysku farby lub lakieru, co jest szczególnie przydatne w przypadku wodorozcieńczalnych podkładów lakierów bazowych. Dodatkowo, w przypadku wersji LV2, również dostępnej w asortymencie wspomnianej firmy, możemy liczyć na odwzorowanie koloru i pełną powtarzalność w przypadku malowania większych powierzchni.

Pistolet lakierniczy Iwata High T.E.C. W400 LV2 1.4

Kiedy mówimy o tym wysokiej jakości modelu pistoletu lakierniczego Iwata, trzeba pamiętać, że wspomaga on także nakładanie farb metalicznych i perłowych, pozostawiając jedynie powłokę pozbawioną jakichkolwiek smug oraz cieni, co zdarza się przy trudniejszych w użyciu kolorach. Pistolet lakierniczy Iwata High T.E.C. W400 jest zasilany grawitacyjnie z kubkiem górnym i charakteryzuje się przede wszystkim dużą wydajnością w zakresie nanoszenia materiału lakierniczego oraz niskim zużyciem powietrza, co w efekcie obniża koszt lakierowania. Pistolet lakierniczy Iwata, ze względu na jego budowę, łatwo utrzymać w czystości, co ułatwia także zmianę koloru farby. Pistolet jest bardzo lekki, co usprawnia korzystanie z niego na co dzień, na przykład podczas lakierowania samochodów w warsztacie. Specjalistyczna głowica w połączeniu z profesjonalną dyszą umożliwiającą preatomizację materiału lakierniczego umożliwia bardzo dokładne nanoszenie kolejnych powłok lakieru – jedynie w przypadku pistoletów lakierniczych Iwata możemy mówić o takim elemencie konstrukcyjnym jak profilowana i nacinana dysza.

Iwata – pistolety lakiernicze najwyższej jakości

Modele pistoletów lakierniczych Iwata W400 to jedne z najbardziej wydajnych pistoletów dostępnych na rynku. Ich sprawność w połączeniu z budową czyni je jednymi z najchętniej kupowanych pistoletów w branży lakierniczej. Wszystkie dostępne pistolety nadają się do powlekania lakierem i obróbki wykończeniowej samochodów i są objęte 12-miesięczną gwarancją. Pistolety do malowania natryskowego HIGH T.E.C. są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby spełniały wymogi brytyjskiej Ustawy o Ochronie Środowiska E.P.A. [Enviromental Protection Act] oraz zapewniały niebywałą atomizację wszystkich farb i lakierów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą eKemichal – pracujący tam specjaliści chętnie doradzą i pomogą w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Źródło: ekemichal.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy