Pininfarina H600 wejdzie do produkcji

Już w 2020 r. imponujący koncept stanie się rzeczywistością. Chiński inwestor planuje produkcję seryjną.

 

Chińska firma branży EV nazwana Hybrid Kinetic zamierza wprowadzić H600 do produkcji i sprzedaży przed końcem dekady – podaje Automotive News. Według zapowiedzi zaprezentowany niedawno w Genewie koncept odpowiada w 85-90% wersji produkcyjnej. Nadwozie o długości ponad 5,2 m zaprojektowała włoska Pininfarina i to we Włoszech ma się rozpocząć pierwszy próbny montaż przed uruchomieniem docelowej fabryki w Chinach. Następnie ma powstać około 200 tys. samochodów przez 5 do 10 lat, sprzedawanych głównie w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

 

2017 pininfarina h600 concept 2 1024x577

 

Projekt pozostanie wierny konceptowi nie tylko w formie, ale też w funkcji. Czterodrzwiowy sedan będzie zbudowany głównie z aluminium, co ma zapewnić stosunkowo niską masę – poniżej 1900 kg. Przy mocy elektrycznych silników na poziomie 800 KM (600 kW – od nazwy modelu) producenci obiecują przyspieszenia na poziomie 3 sekund do 100 km/h. Jest to poziom obecnie osiągany przez Teslę S, z którą Hybrid Kinetic chce konkurować.

Jedną z głównych zalet samochodu ma być mikroturbina pracująca jako generator dostarczający potrzebną moc do silników i baterii. Same baterie będą nowocześniejsze niż dotychczas stosowane i mają zapewniać zasięg około 1000 km.

W kwietniu podczas motoshow w Szanghaju pokazane zostaną następne dwa koncepty od Hybrid Kinetic.

Bartłomiej Puchała

fot. Hybrid Kinetic/Pininfarina

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.