Pierwszy Peugeot e-EXPERT Hydrogen zjechał z taśm produkcyjnych

To historyczna chwila dla francuskiej marki, jak i dla całej motoryzacji. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia z taśm produkcyjnych w Hordain we Francji zjechał pierwszy Peugeot e-Expert Hydrogen.

Peugeot stał się jednym z pierwszych producentów, którzy oprócz wersji spalinowych i wersji elektrycznych z akumulatorem trakcyjnym, oferują samochód dostawczy w wersji elektrycznej zasilaną wodorowym ogniwem paliwowym.

22122021135234 ie0944 1 1024x640

Peugeot z napędem wodorowym wyróżnia się umieszczeniem całego systemu „mid-power plug-in hydrogen fuel cell electric” w obrębie komory silnika oraz pod podłogą. Dzięki temu nie wpływa to znacząco na ilość miejsca w środku. Gwarantuje też stabilność pojazdu.

22122021135406 ie9494 1 1024x682

Chociaż produkcja Peugeot e-Experta Hydrogen dopiero się rozpoczęła, to pierwszy egzemplarz już znalazł swojego nowego właściciela. Samochód trafił do firmy Watea by MICHELIN, która jest młodą filia grupy, zajmująca się ekologicznymi rozwiązaniami w zakresie mobilności.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Peugeot

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.