Pierwsze kombi Porsche – Panamera Sport Turismo

Panamera od zawsze wzbudzała kontrowersje. Prawdopodobnie Sport Turismo będzie kontynuować tę tradycję, ale za to wygląda świetnie!

 

Nie jest to typowe kombi i Porsche podkreśla to na każdym kroku. Sport Turismo zaprojektowano raczej dla czterech niż pięciu osób, choć z tyłu znajdują się trzy pasy bezpieczeństwa. Oczywiście wersja czteromiejscowa także będzie dostępna, podobnie jak w zwykłej Panamerze. Bagażnik nie jest wiele większy niż w coupe, ale te 520 litrów będzie na pewno łatwiej zagospodarować ze względu na większy otwór załadunkowy. Jeśli komuś mało, to po złożeniu kanapy do dyspozycji będzie nawet 1390 litrów.

 

ytwnlvlnb99hup59q6ez Pierwsze kombi Porsche   Panamera Sport Turismo

 

Panamera Sport Turismo będzie dostępna z tymi samymi wariantami napędu co dotychczasowa Panamera, czyli wersja 4 (330 KM), 4S (440 KM), 4S Diesel (422 KM), 4 E-Hybrid (462 KM) oraz oczywiście Turbo (550 KM). Równolegle ze Sport Turismo debiutuje Panamera Turbo S E-Hybrid o mocy 650 KM, o której pisaliśmy kilka dni temu. Nie wiadomo jeszcze czy ten napęd trafi do bardziej praktycznego nadwozia Panamery.

Klienci mający chrapkę na sportowe kombi od Porsche będą musieli poczekać do października lub listopada, gdy auto wejdzie na rynek. Ceny Sport Turismo będą nieco wyższe niż odmiany coupe.

 

uj6mwhmans4ynsrnuhbl Pierwsze kombi Porsche   Panamera Sport Turismo

 

Bartłomiej Puchała

fot. Porsche

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.