Pickup dla miłośników mrocznych klimatów – Ford Ranger Thunder

Ford postanowił uczcić sukces jaki odniósł jego jedyny dostępny w Europie pickup, zaprezentowaniem jego wzbogaconej o kilka dodatków odmiany Thunder.

Ranger IV generacji jest obecny na rynku od 2011 roku. Od swojej premiery przeszedł on szereg modyfikacji i doczekał się wielu odmian specjalnych. Limitowana do 4500 sztuk edycja Thunder, bazuje na uterenowionej wersji Wildtrak.

Jej wyróżnikiem jest grafitowy lakier Sea Grey oraz zastąpienie wszystkich chromów elementami w kolorze błyszczącej czerni z dodatkiem czerwieni. Wygląd uzupełniają czarne 18-calowe alufelgi oraz akcesoria przestrzeni ładunkowej.

Ford Ranger Thunder Edition 2 1024x576

Czarno-czerwony motyw pojawia się również we wnętrzu – w tej kolorystyce utrzymana jest skórzana tapicerka, kierownica oraz drążek skrzyni biegów. Na listwach pojawiła się fortepianowa czerń, natomiast progi zostały podświetlone na czerwono.

Ford Ranger Thunder Edition 11 1024x576

Do napędu służy 4-cylindrowy diesel doładowany 2 turbinami. Generuje on 213 KM oraz równe 500 Nm przenoszonych na wszystkie koła za pomocą 10 biegowego automatu. Nieco szkoda, że nie pokuszono się o zaoferowanie silnika o większej liczbie cylindrów, zwłaszcza, że do niedawna Ranger był oferowany z 5 cylindrowym 3.2.

Pomimo nieznanej ceny, Ford rozpoczął już zbieranie zamówień od klientów. Pierwsze egzemplarze pojawią się na polskich drogach i bezdrożach już pod koniec tego lata.

Paweł Zaorski
fot. Ford

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.