Peugeot RCZ – piękne francuskie coupe

Wygląd poprzedniego RCZ do tej pory sprawia wrażenie ponad czasowego. Teraz pokazano jego nową odmianę. Jak wygląda? Na moje oko – obłędnie.

Niestety jest to jedynie koncept przygotowany przez polskiego projektanta Piotra Czyżewskiego, który gdyby doszedł do produkcji seryjnej to zamieszałby na scenie motoryzacyjnej.

Poprzednia generacja RCZ produkowana była w latach 2010 – 2015. Niestety po dużym sukcesie sprzedażowym w pierwszych dwóch latach zainteresowanie francuskim coupe zaczynało sukcesywnie spadać. Przekładało się na to wiele niedopracowanych elementów, a także silnik, który do najlepszych nie należał.

Nowy pomysł przedstawiony przez Polaka przedstawia to auto w nowym świetle. Peugeot odchodzi od obłych kształtów do bardziej kanciastej i agresywnej sylwetki. Nowy projekt przedstawia auto bazujące na nowych trendach marki. Charakterystyczne światła tylne oraz “zęby” z przodu to jej znak rozpoznawczy. Ostre przetłoczenia oraz zgrabna linia boczna sprawiają, że auto podobałoby się z pewnością niejednej osobie.

Jak jest waszym zdaniem? Moim? Brawa dla Polaka za piękny projekt. Mam nadzieje, że w przyszłości dojdzie on do produkcji seryjnej.

Paweł Zaorski
projekt. Piotr Czyżewski

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.