Peugeot 508L – rozmiar ma znaczenie

W Chinach długość samochodu jest bardzo ważnym parametrem dlatego powstają takie limuzyny jak Peugeot 508L.

Chińskie gusta są specyficzne, a ponieważ tamtejszy rynek rośnie w siłę, to producenci starają się dostosować. Dla mieszkańców Państwa Środka bardzo ważne jest miejsce na tylnej kanapie oraz prestiż posiadania ‘przedłużanej limuzyny’. Francuska marka nie zamierza zostawać w tyle i chce sprzedawać swoją nowiutką limuzynę w wersji L dłuższej o 100 mm.

2019 peugeot 508l 1

Rozstaw osi także zwiększył się o 55 mm, ale nie ma to negatywnego wpływu na bryłę auta – nadal jest ono piękne i wyrafinowane. To nie koniec zmian – ta wersja w Chinach jest sedanem, gdyż taki typ nadwozia jest tam najbardziej lubiany. Europejskie 508 pozostaną liftbackami. W chińskim 508 drzwi boczne mają ramki – miejsce nad głową było ważniejsze niż kwestie designu.

Tymczasem Peugeot 508 właśnie miał swoją premierę w Polsce. Odbyło się to w dniach 18-19.11.2018 podczas Warsaw Motor Show.

Bartłomiej Puchała
fot. Peugeot

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.