Peugeot 508 – po prostu WOW

Peugeot zdecydowanie idzie w dobrą stronę, a ukoronowaniem gamy modelowej będzie nowe 508.

 

Przed debiutem w Genewie w sieci pojawił się zestaw zdjęć nowego Peugeota 508 w wersji GT i trzeba przyznać, że jest na co popatrzeć. Połączenie elegancji i awangardy z typowymi dla francuskiej marki akcentami, a wszystko świeże i nowoczesne, mimo wyraźnie trójbryłowego nadwozia. Wersja GT wyróżnia się dwoma końcówkami wydechu i małym spoilerem na klapie bagażnika, ale zwracamy uwagę na niebanalny wzór felg. Oświetlenie zarówno z przodu jak i z tyłu składa się wyłącznie z diod LED i wygląda niezwykle efektownie.

 

 

screen shot 2018 02 21 at 08.21.21 1024x682

 

Środek jest interpretacją stylu z innych modeli Peugeota, ale w wydaniu flagowym i bardziej tradycyjnym niż w 3008/5008. Zachowano układ z małą kierownicą i wysoko umieszczonymi zegarami, choć konsola centralna jest raczej tradycyjna. Wzrok przykuwa duży ekran centralny i efektowne przełączniki poniżej niego, także element rozwiniętej koncepcji modelu 3008. Zastosowano wirtualne zegary i-Cockpit drugiej generacji. Będą masaże w fotelach, audio firmy Focal, rozpylacz zapachów oraz oświetlenie ambiente w wielu kolorach.

 

screen shot 2018 02 21 at 08.20.56 1024x684

 

Wygląda na to, że Peugeot będzie jedną z ciekawszych stylistycznie propozycji segmentu D. Do jego napędu posłużą silniki diesla o mocach od 120 do 180 KM oraz benzynowe w zakresie 130 – 300 KM. Ostatni wariant będzie od dawna zapowiadaną hybrydą. Peugeot idzie z duchem czasu i wobec spadającej sprzedaży diesli będzie próbował udanie połączyć napęd benzynowy z elektrycznym.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Peugeot

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.