Peugeot 405 dalej wygrywa w słupkach sprzedaży

Myśleliście, że to błąd? Otóż nie – Peugeot 405 jest nadal produkowany w Iranie i to jeden z lepiej sprzedawanych się sedanów na rynku globalnym. Skoda Superb lub Peugeot 508 mogą o nim pomarzyć. Jak to możliwe?

W roku 2020 auto rodem z lat 90. sprzedano na świecie w liczbie 77 tysięcy egzemplarzy i jest to 12 wynik na całym świecie w klasie średniej. Poniżej oprócz wymienionych modeli był również Opel Insignia lub Renault Talisman. Dlaczego? Otóż samochód kosztuje w przeliczeniu tylko 38 000 złotych, więc bardzo atrakcyjnie biorąc pod uwagę gabaryty samochodu.

Iran Khodro oferuje 405 z dwoma poduszkami powietrznymi oraz odtwarzaczem multimedialnym z Bluetooth. We wnętrzu znajdziemy też automatyczną klimatyzację.

wdg logo autobaza

Darmowe Sprawdzenie VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu

Pod maską zatem klienci z Iranu lub Azerbejdżanu mogą wybrać silnik 8-zaworowy z mocą 99 KM lub 16-zaworowy motor o mocy 108 KM. Dla miłośników jednostek wysokoprężnych została wersja turbodiesla z mocą 104 KM.

To co, lecicie do Iranu?

Konrad Stopa
fot. IRAN KHODRO
Źródło: autokult.pl

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: