Peugeot 308 przechodzi facelifting

Na rok modelowy 2018 Peugeot 308 dostanie kurację odmładzającą.

W sieci pojawiły się pierwsze, słabej jakości grafiki odświeżonego Peugeota 308. Po liftingach konkurencji z grupy VAG (Golf, Leon. Octavia) oraz Megane, przyszedł czas, aby Peugeot także zafundował w 308 oczekiwane zmiany.

Najwięcej zmian można zanotować z przodu, gdzie przeprojektowano światła do jazdy dziennej oraz układ zderzaka – po liftingu są większe boczne wloty powietrza ze światłami przeciwmgielnymi. Z tyłu wygląda na to, że zmieni się tylko wewnętrzna grafika lamp, choć zdjęcie jest słabej jakości, więc nie mamy pewności. W środku widać, że 308 nie zaadaptowało wirtualnych zegarów z większego 3008, ale może będą dostępne jako opcja.

 

peugeot 308 ii 2 1024x576 Peugeot 308 przechodzi facelifting

Zmian na pewno będzie więcej. Pod maskę niemal na pewno trafi nowy silnik 1.5 BlueHDi w opcjach 100 i 120 KM. Niewykluczone, że Peugeot uraczy klientów nowymi barwami lakierów i wzorami felg, czy lepszymi materiałami wewnątrz. Więcej będziemy wiedzieć w czerwcu.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Peugeot

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.