Peugeot 3008 europejskim samochodem roku 2017!

Sędziowie z 22 krajów zadecydowali o nagrodzie dla francuskiego crossovera kosztem sześciu innych samochodów.

 

Salon genewski będzie bardzo miły dla koncernu PSA. Z jednej strony pierwsza okazja do świętowania udanego mariażu z Oplem, z drugiej strony prestiżowa nagroda dla najnowszego dziecka koncernu – Peugeota 3008. Zostawił on w pokonanym polu Alfę Romeo Giulia, Volvo S90/V90, Citroena C3, Mercedesa klasy E, Nissana Micrę i Toyotę C-HR i został Europejskim Samochodem Roku 2017. Z pewnością już na otwarciu salonu Peugeot nie omieszka się pochwalić tą nagrodą przed zebranymi dziennikarzami i publicznością z całego świata.

W trakcie przyznawania punktacji konkursowej przez sędziów z kolejnych państw stało się jasne, że jest to pojedynek dwóch kandydatów – Peugeota i Alfy Romeo. Ostatecznie 3008 zebrał łącznie 319 punktów, a Giulia 298. Kolejne lokaty zajęły w kolejności Mercedes, Volvo, Citroen, Toyota i Nissan. Siódemka konkursowa została wcześniej wyłoniona z 31 różnych samochodów debiutujących w zeszłym roku.

 

Peugeot 3008 34

 

Nagroda Europejskiego Samochodu Roku jest przyznawana od 1964 roku, a inaugurujący konkurs wygrał Rover 2000 przed Mercedesem 600 i Hillmanem Imp. W 2016 roku zwyciężył Opel/Vauxhall Astra.

 

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.