Peugeot 208 z tytułem Car of The Year 2020

Miejski Peugeot 208 został laureatem prestiżowej nagrody na Samochód Roku 2020. Wyprzedził Teslę i Porsche.

Kilka dni przed planowanym otwarciem Geneva International Motor Show targi zostały odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem. Organizatorzy i producenci stanęli przed szeregiem problemów w związku z zaplanowanymi na Genewę wydarzeniami. Jednym z nich było wyłonienie Samochodu Roku spośród siódemki finalistów.

Tym samym Car of The Year 2020 został dziś wyłoniony podczas wirtualnego wydarzenia za pośrednictwem stremingu video. Tytuł w tym roku wędruje do Francji. Zgarnął go Peugeot 208, a więc najnowszy miejski samochód producenta z Sochaux. 208 występuje w wersji spalinowej jak i elektrycznej, a niedawno mały Peugeot zagościł i u nas w redakcji – test niebawem na blogu.

peugeot 208 2019 1024x576

Zwycięzca zdobył 281 pkt, a aż 17 sędziów nagrodziło Peugeota maksymalną notą. W tym roku przed jurorami stało wyjątkowo trudne zadanie, bo oprócz zwycięskiego 208 w konkursie wzięła udział Tesla model 3 czy Porsche Taycan. Auta te zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce z wynikami 242 i 222 pkt. Elektryki górą, a konwencjonalne auta na dalszych pozycjach. Dopiero na czwartej pozycji jest mój faworyt – Renault Clio z wynikiem 211 pkt. O włos wyprzedził Ford Pumę (209 pkt), a stawkę zamykają Corolla (151) i BMW 1 (133).

Bartłomiej Puchała
fot. COTY, Peugeot

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.