PETRONAS zaczął współpracę z dealerem Grupa Sikora

PETRONAS PLI Polska rozpoczął współpracę z nieźle rozwijająca się Grupą Sikora, która jest liderem krajowego rynku dealerów motoryzacyjnych z zacięciem sportowym. Współpraca obejmuje dwa aspekty. Pierwszy z nich to dystrybucja mistrzowskich olejów silnikowych PETRONAS w sieci salonów i warsztatów serwisowych Grupy Sikora, a druga odnoga to sponsoring zespołu wyścigowego właściciela Grupy – Ireneusza Sikory – BMW M Sikora Motorsport przez firmę PETRONAS.

PETRONAS – sponsor technologiczny oraz dostawca środków smarnych dla mistrzowskich zespołów Formuły 1, MotoGP i Rajdu Dakar wraz z Grupą Sikora – stworzyli już kalendarz wspólnych działań. Zawierają się w nim m.in. starty BMW M Sikora Motorsport w wyścigach w Polsce i Europie.

Liczę, że ta współpraca będzie nowym impulsem dla naszego teamu BMW M Sikora Motorsport. To szansa dla nas, że będziemy mogli się rozwijać i osiągać lepsze wyniki, właśnie dzięki bardzo wysokiej jakości produktom Petronas – komentuje Ireneusz Sikora, właściciel Grupy Sikora.

Działania obejmują też program wsparcia i edukacji klientów w formie eventów na torach wyścigowych pod nazwą BMW M Sikora Motorsport POWERED by PETRONAS. Partnerzy przebudowują i aktualizują kanał obsługi klienta dostosowując go do jego potrzeb.

Program POWERED by PETRONAS jest przeznaczony dla fanów motoryzacji i szybkiej, wyścigowej jazdy. Firmy tworzą razem środowisko, w którym pasjonaci-amatorzy będą mogli realizować swoje pasje i bezpiecznie nabierać doświadczenia. Spotkania ekspertów sportowej jazdy i technologii z klientami będą odbywały się na torach wyścigowych z zapewnieniem odpowiedniego parku maszyn.

Chcemy dać klientom prawdziwą radość z jazdy, możliwość przeżycia sportowych emocji w profesjonalnych, bezpiecznych warunkach na naszych wyścigowych maszynach. Jazda na torze wyścigowym weryfikuje umiejętności prowadzenia auta, wiele uczy. Pierwsze z wydarzeń jest planowane już na sierpień na torze w Trincu w Czechach, z treningiem jazdy pod kątem bezpieczeństwa i umiejętności sportowych – powiedziała Liwia Kożuchowska, dyrektor operacyjna Grupy Sikora.

Sieć serwisowa Grupy Sikora – zarówno samochodowa jak i motocyklowa – będzie miejscem promocji rozwiązań PETRONAS, które bardzo dynamicznie zyskują w Polsce grono użytkowników. Dzieje się tak m.in. za sprawą niepokonanego Lewisa Hamiltona, w którego bolidzie stosowany jest olej PETRONAS Syntium. Partnerzy podkreślają, że dziś „Kowalski” może korzystać z tej samej technologii co Ireneusz Sikora czy Lewis Hamilton, dostosowanej specjalnie do potrzeb konkretnego modelu samochodu czy motocykla.

Pracujemy na wzrost świadomości marki olejowej PETRONAS, a w ślad za tym sprzedaży produktów Petronas Syntium oraz Petronas Sprinta. Spodziewamy się efektu „sprawdzone w Grupie Sikora”, bo oferujemy najbardziej wyrafinowaną technologię środków smarnych przetestowanych warunkach wyścigów Formuły 1, a także stosowanych przez flotę Grupy Sikora i sportowego teamu pana Sikory – dodaje Adam Bober, dyrektor PETRONAS Lubricants w Polsce.

Sportowe zmagania pod wspólną banderą rozpoczynają się już w lipcu od Mistrzostw Polski i Motocyklowego Pucharu Polski (wyścigi torowe). Pierwsze starty pod wspólną banderą odbędą się podczas wydarzenia samochodowego na torze Nurburgring 29 maja tego roku z pojazdem, z logotypem partnera PETRONAS, BMW M2 CS Racing oraz na Motocyklowych Mistrzostwach Polski w m.in. w Poznaniu. Wydarzenia będą dostępne dla klientów, z możliwością przejazdów maszynami rajdowymi.

Ąrtykuł partnerski z Grupa Sikora

Dyskusja

komentarzy