[Paryż 2014] Ferrari 458 Speciale A bez dachu

Włoski producent zaprezentował właśnie najmocniejszą otwartą wersję modelu 458. Pełna nazwa to Ferrari 458 Speciale Aporta, lecz używać będziemy jedynie oznaczenia A. Samochód zadebiutuje na salonie samochodowym w Paryżu już za kilka dni.

Najbardziej istotną informacją o aucie jest słowo “najmocniejszy”. Kabriolet ten będzie miał bowiem pod maską aż 605 KM, które zamieszkają w 4,5-litrowym V8. Maksymalny moment obrotowy wyniesie 540 Nm.

Dzięki temu pierwsza setka na liczniku pojawi się już po 3 sekundach, druga po 9,5, a trzecia również się pojawi, ponieważ prędkość maksymalna auta to 325 km/h.

 

Ferrari 458 Speciale A 3 [Paryż 2014] Ferrari 458 Speciale A bez dachu

 

Co ciekawe, 458 będzie miało sztywny dach, który rozłoży lub złoży się w 14 sekund. Prawie w całości składa się on z aluminium, więc waga całego auta wzrosła jedynie o 50 kg (z 1290 kg).

Do sprzedania będzie 499 sztuk.

Konrad Stopa

fot. materiały producenta 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: