Parowanie szyb w aucie – jaki preparat do szyb samochodowych pomoże rozwiązać ten problem?

Nic tak nie denerwuje kierowcy jak parujące szyby w samochodzie. W okresie jesienno – zimowym to zmora wielu z nas. Jak sobie radzić z tym problemem? Czy specjalne preparaty do szyb mogą nam w tym pomóc?

Co powoduje parowanie szyb w aucie?

Przyczyn zaparowanych szyb może być wiele. Dlatego warto sprawdzić każdą niedogodność w celu uniknięcia kłopotów. Najczęściej problem ten doskwiera nam jesienią i zimą po uruchomieniu zimnego silnika. Taki stan rzeczy wydłuża tylko start naszej podróży. Ograniczona widoczność może być bowiem bardzo niebezpieczna. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, szukając przyczyn parowania szyb w aucie to nadmierna wilgoć. Dlatego warto sprawdzić dywaniki. Może w nich gromadzić się nawet kilka litrów wody. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas gumowe dywaniki, które nie wchłaniają wody, co ułatwia ich osuszanie. Są więc zdecydowanie bardziej praktyczne. Zwróćmy też uwagę na czystość naszych szyb. Na zabrudzonej powierzchni znacznie łatwiej osadza się wilgoć, co w konsekwencji prowadzi do nadmiernej wilgoci.

Parowanie szyb w aucie, a ich mycie

Dlatego bardzo ważne jest regularne mycie szyb i luster wewnątrz auta. Jeśli stosowanie zwykłych środków nie wystarcza, możemy skorzystać ze specjalnych płynów. Tego typu rozwiązania znajdziemy bez problemu w internecie, np. klikając w ten link https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Szyby-i-lustra-429.html. Płyn do mycia szyb i luster przede wszystkim skutecznie usuwa zaschnięty brud i tłuste plamy. Po jego zastosowaniu szyba w aucie pozostaje błyszcząca i jest pozbawiona smug, dzięki czemu nie musimy jej dodatkowo polerować. Aplikacja takiego preparatu jest bardzo prosta. Wystarczy rozpylić płyn na szybie i rozetrzeć go za pomocą ściereczki z mikrofibry. Stosowanie takich płynów jest pierwszy krokiem do tego, by zredukować parowanie szyb w aucie.

Preparat do szyb samochodowych – co oferują producenci?

Kolejnym etapem pielęgnacji szyb jest użycie specjalistycznego preparatu. Na rynku nie brakuje rozmaitych produktów, których zadaniem jest ochrona powierzchni przed wilgocią. Preparat do szyb samochodowych występuje w różnych formach. Jednym z nich jest środek antyroszeniowy, który tworzy na szybie cienką warstwę, dzięki czemu para wodna nie osiada na niej. Aplikacja takiego preparatu jest bardzo prosta. Środek nanosimy na szybę za pomocą szmatki i pozostawiamy go do wyschnięcia. Prepara tdo szyb samochodowych nie pozostawia żadnych smug, co jest jego kolejną zaletą. Możesz go znaleźć np. na tej stronie https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Wnetrze-samochodu_Przeciwko-parowaniu-szyb-442.html. Innym bardzo przydatnym produktem jest antypara. To preparat, którego działanie zbliżone jest do środka antyroszeniowego. Jego aplikacja poprawia także widoczność w trakcie jazdy w deszczu, szczególnie w nocy. Pamiętajmy jednak, że po nałożeniu tego produktu konieczne jest wypolerowanie szyb. Nie zapominajmy również o pochłaniaczu wilgoci. Producenci oferują produkty wielokrotnego użytku, które skutecznie niwelują poziom wilgoci w aucie. Taki pochłaniacz może więc się okazać dla wielu bardzo cennym i przydatnym gadżetem.

Źródło: Autochemia.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: