Papież wybrał Golfa

Kiedy celebrytka pokaże się w nowej sukience lub torebce, natychmiast zostają one wyprzedane do ostatniej sztuki. Czy taki los również spotka Volkswagen Golf Sportsvan, którym aktualnie jeździ Papież Franciszek?

 

Tak rozsławić ten i tak już popularny samochód może aktualne Papież. Być może nie jest to, to samo co złapane w foliową torebkę powietrze, którym oddychała głowa Kościoła, ale choć troszkę może nas do niego zbliżyć. Papież Franciszek zdecydował, że podczas Światowych Dni Młodzieży będzie przemieszczał się powiększoną i podwyższoną wersją popularnego Volkswagena Golfa.

Na tę okazję lokalny dealer udostępnił 4 egzemplarze tego samochodu specjalnie dla papieża, które po zakończeniu ŚDM zostaną przekazane dla krakowskiego Caritasu. Jeden nich zostanie sprzedany podczas licytacji, a środki przekazane na cele dobroczynne. Szczególne są również tablice rejestracyjne papieskich aut: K1 POPE, K2 POPE, K3 POPE, K4 POPE. Dla przypomnienia dodamy, że indywidualne tablice zostają z autem nawet po kupnie, więc to dodatkowa pamiątka. No i faktycznie “starszy Pan do Kościoła jeździł”.

 

Myślicie, że to spowoduje długie kolejki do salonów VW, jak te po najnowsze trampki Kanye Westa w jednym ze sklepów w stolicy?

 

Magdalena Krupska

Fot: Volkswagen (FOT MICHAL STAWOWIAK / FOKUSMEDIA.COM.PL / NEWSPIX.PL) / Isuzu

 

PS. Papież po Krakowie jeździ również papamobile, którym aktualnie jest przerobione Isuzu D-MAX.

 

Pope Francis in Popemobile in Philippines 2015   2 e1469715959311 Papież wybrał Golfa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: