Otwarcie sezonu Cars & Coffee Poland – Pałac Rozalin

Ostatniego dnia pierwszego tygodnia maja w podwarszawskim Rozalinie miała miejsce inauguracja tegorocznego sezonu Cars & Coffee Poland. Goście z 6 krajów, blisko 80 samochodów i około 150 filiżanek wypitej kawy. Zapraszamy do krótkiej relacji.

 

Ale czym właściwie jest Cars & Coffee? To spotkanie fanów niecodziennej motoryzacji, którego dopełnieniem jest zapach przepysznej kawy unoszący się w powietrzu (Piliście kiedyś Kopi Luwak? Polecam, świetna kawa.). Spotkamy tam zarówno supersamochody, jak i klasyczne egzemplarze sprzed paru dekad utrzymane w nienagannym stanie.

 

cars and coffee poland rozalin 2017 2 1

 

Ten rok rozpoczął się naprawdę wyjątkowo, ponieważ na terenie imprezy pojawił się Aston Martin DB6, który wyprodukowany został tylko w liczbie 1755 egzemplarzy. Jego produkcja odbywała się w latach 1965 – 1970. Nie trudno się w takim razie domyślić ile z tych niespełna dwóch tysięcy sztuk przetrwało do dnia dzisiejszego. Nie będę tego ani trochę ukrywał – skradł moje serce na czas wydarzenia, okazja na zobaczenie tego auta z tak bliskiej odległości może się prędko nie powtórzyć.

 

cars and coffee poland rozalin 2017 3 1

 

Odwracając się od Aston Martina i przechodząc parę kroków mogliśmy spotkać przeciwieństwo tego ponad 50 letniego klasyka. Na terenie Pałacu Rozalin znajdowało się stoisko Tesli z Modelem X na czele. Jest to crossover bazujący na dużo bardziej popularnym Modelu S (który również pojawił się na C&C).  Niesamowita sprawa, w jednym miejscu możemy spotkać zarówno proste, klasyczne auta, supersamochody charakteryzujące się piorunującymi osiągami i jedne z najnowszych osiągnięć technologicznych – samochody elektryczne, które również mają całkiem imponujące osiągi.

 

cars and coffee poland rozalin 2017 4 1

 

Na liście uczestników pojawiły się między innymi takie pojazdy jak: Ultima GTR, Ferrari GTC4 Lusso, Ferrari 458 Italia, Lamborghini Huracan, Nissan Skyline, Nissan GTR, Ford Mustang, Jaguar E-Type czy… helikopter. Uczestnicy brali udział w losowaniu, podczas którego mogli wygrać przelot nad okolicą właśnie nim.

 

cars and coffee poland rozalin 2017 5 1

 

Atmosfera, miejsce i samochody dopisały. Nie do końca dopisała jednak pogoda. Mam nadzieję, że na nachodzącym spotkaniu Cars & Coffee Poland, które odbędzie się już 18 czerwca w okolicach Wrocławia pogoda dopisze w 100%  i piękną motoryzację podziwiać będziemy mogli w pięknym czerwcowym słońcu.

 

We Wrocławiu wszyscy zainteresowani mogą odwiedzić Cars & Coffee pod Stadionem Wrocław 18 czerwca około godziny 15.

Strona wydarzenia na FB: https://facebook.com/events/697752050426461/

Strona Cars & Coffee Poland na FB: https://facebook.com/carsandcoffeepoland/

Arkadiusz Jurczewski

Na koniec krótki film oraz galeria zdjęć z wydarzenia:

 

 

 

 

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.