Oto nowy Jeep Gladiator. Dwa tygodnie przed premierą

Komuś z koncernu FCA wymsknęło się kilka zdjęć Jeepa Gladiatora.

System medialny Fiat-Chrysler Automobiles okazał się dziś wyjątkowo nieszczelny. Celowo lub nie, do sieci trafiły nie tylko fotki Gladiatora lecz także pełen opis tego modelu, więc wiemy już wszystko. Oczywiście teraz zamierzamy się tą wiedzą podzielić.

leaked jeep gladiator photos

Od początku. Gladiator to nic innego jak Wrangler w wersji pikap stworzony do ciężkiej roboty.  Najlepiej w terenie, gdzie przydadzą się seryjne opony 33-calowe oraz moc płynąca z 3,6-litrowego V6. Nie będzie podstawowego silnika 2.0 Turbo jak we Wranglerze, za to z czasem dołączy turbodiesel 3.0 V6.

Te informacje wywołały entuzjazm wśród fanów Jeepa, podobnie jak 725 kg ładowności paki oraz zdolność do pociągnięcia 3,5-tonowej przyczepy. Mimo to największą ciekawostką jest, że Gladiator ma zdejmowany elektrycznie dach – miękki lub za dopłatą twardy.

Oficjalna premiera 28 listopada w Los Angeles. Może tam dowiemy się nieco więcej o cenach nowego pikapa Jeepa.

Bartłomiej Puchała
fot. Jeep

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.