Opel Vectra relikwią Papieża

Przed Sanktuarium pod wezwaniem św. Jana Pawła 2 w Radzyminie stanął ciekawy Opel Vectra. Egzemplarz, którym jeździł Papież stał się podobno relikwią i chroni go szklana gablota.

To Opel Vectra A w podstawowej wersji GL z silnikiem o pojemności 1,6 litra. Jego oszałamiająca moc to około 75 KM. Co ciekawe, auto jest na LPG, a jego stan blacharski nie jest idealny.

Dziwi też tablica rejestracyjna, która wydaje się być podrobiona, chociaż same numery się zgadzają. Szkoda tylko, że na Oplu są polskie, a na zdjęciu watykańskie. Fotka ma potwierdzać autentyczność tego związku z Janem Pawłem II.

Papamobile?

Skąd więc pomysł by dać auto do gabloty? Tego nie wie nikt chociaż proboszcz parafii zapewnia, że samochód ten woził nieoficjalnie polskiego Papieża przez 11 lat.

Trochę to naciągane, ale jakby nie patrzeć, według księży jest to relikwia drugiego stopnia i chyba nic tego nie zmieni.

Konrad Stopa
fot. Fanpage Sanktuarium

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: