Opel Combo Cargo i Vivaro od teraz z napędem na 4 koła

Pomimo tego, że w Polsce chyba nikt nie prowadzi oficjalnych statystyk mamy wrażenie, że decydując się na zakup nowego samochodu klienci coraz częściej zwracają uwagę na pojazdy z napędem na 4 koła. Wydawać by się mogło, że tego typu napęd szczególnie interesuje nabywców samochodów typu SUV, Crossover czy Pickup. Okazuje się jednak, że napęd na 4 koła może być potrzebny także w przypadku samochodów użytkowych. Przekonuje nas o tym Opel, który od niedawna daje możliwość zakupu modeli Combo Cargo i Vivaro właśnie z napędem 4×4.

17 Opel Combo 4x4 507157

Za modernizację odpowiada firma Dengel. To renomowana francuska firma, która może pochwalić się niemal 40-letnim doświadczeniem na rynku. Wspomniane przedsiębiorstwo z siedzibą w Sentheim w Alzacji zajmuje się modyfikacją samochodów Citroën i Peugeot na pojazdy z napędem 4×4. Z racji tego, że wspomniane Combo Cargo i Vivaro to wspólne dzieło z PSA, to również te modele przeszły modyfikacje.

22 Opel Vivaro 4x4 507491

Wspomniana modyfikacja na napęd 4×4 to koszt 31 000 zł netto. Kwota jest taka sama dla obu opisywanych modeli Opla. Użytkownicy mają do wyboru dwa tryby jazdy: „Eco 2WD” i „Auto 4WD” przełączane pokrętłem na desce rozdzielczej. W trybie „Eco” układ 4×4 jest odłączony i pojazdy korzystają wyłącznie z napędu na przednie koła.

20 Opel Combo 4x4 507165

W cięższych warunkach można skorzystać z napędu na 4 koła, który z kolei można uruchomić bez konieczności zatrzymywania pojazdu. Podczas gdy czekają nas naprawdę ciężkie warunki z pomocą przychodzi blokada mechanizmu różnicowego „R. Lock”.

Warto dodać, że oba pojazdu mają zwiększone prześwity. Combo Cargo o 20 mm, a Vivaro nawet o 60 mm.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Opel

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.