Opel Astra sedan nie będzie już produkowana w Gliwicach

Z dniem 28 października 2020 roku Fabryka Opla w Gliwicach zakończyła produkcję modelu Astra w wersji sedan.

Produkcja tego modelu rozpoczęła się w listopadzie 2011 roku. Był to tzw. program pilotażowy. Od sierpnia 2012 roku rozpoczęła się produkcja seryjna, która trwała przeszło 8 lat. Ciekawostką jest fakt, że polska fabryka była jedynym producentem tej wersji modelu na całym świecie. Łącznie powstało tu 213 637 sztuk tego auta. Ostatnia wyprodukowana sztuka trafił do Egiptu. To właśnie tu, w Turcji i w Polsce ten model cieszył się największą popularnością.

2777168 qyh70xevap whr 1024x683

Fabryka Opla w Gliwicach w dalszym ciągu produkować będzie V generację modelu Astra w wersji hatchback. Spekuluje się, że w niedalekiej przyszłości ma tu powstawać również samochód typu LCV.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Opel

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.