Oficjalnie: Audi A5/S5 Sportback

Wbrew pozorom jest to całkiem nowy model zbudowany na innej platformie niż poprzednik.

 

Sportback, czyli czterodrzwiowa odmiana A5 coupe przede wszystkim zwiększyło swoje wymiary. Jest o kilka mm większe w każdą stronę, ale to we wnętrzu zauważalnie przybyło miejsca na nogi, nad głowami i na wysokości ramion. Stylistycznie nie ma rewolucji – auto z zewnątrz wygląda jak po liftingu, a wnętrze też już widzieliśmy w najnowszym A4.

W Audi wyznacznikiem jest luksus, sportowe wykończenia i odpowiednia moc pod maską. W tym modelu dostępne będą trzy silniki TFSI i dwa TDI oraz trzy przekładnie, w tym 7-biegowy, dwusprzęgłowy S-tronic i ośmiostopniowy Tiptronic. Moc od 150 do 286 KM będzie przenoszona na przednie koła lub z uwielbianym przez klientów quattro na wszystkie koła. Topową odmianą będzie oczywiście S5, którego silnik 3.0 V6 TFSI generuje aż 354 KM, co pozwala na sprint do setki w 4,7 s.

 

2018 audi s5 sportback 2 Oficjalnie: Audi A5/S5 Sportback

 

W salonach sprzedaży nowe A5 i S5 pojawią się na początku 2017 r.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Audi

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: