Odmiana Shooting Brake Mercedesa CLA już w planach

Ten świeży kompakt Mercedesa już w 2014 roku otrzyma nowy wariant. Znana już nazwa Shooting Brake zagości w modelu CLA i trzeba przyznać – wygląda arcyciekawie.

Samochód będzie bazował na przednionapędowej platformie Mercedesa – MFA. Dzięki temu będzie on nawiązywał do CLS-a Shooting Brake oraz brata CLA. Na udostępnionych przez producenta wizualizacjach widać dynamiczna, agresywną i mało praktyczną sylwetkę auta. Czy można je jeszcze nazwać samochodem typu kombi? Okaże się wkrótce.

Pod maską znajdziemy silniki znane już z modelu CLA: zarówno benzynowe, jak i diesla. Podobno możemy spodziewać się odmiany z napędem na wszystkie koła.

Przy okazji tej informacji pojawiły się również inne wieści. Ze względów finansowych Mercedes postanowił porzucić projekt A Klasy Cabrio oraz małego roadstera SLA. Niemiecki producent twierdzi, że nie będzie na nich chętnych, a CLA Shooting Brake zainteresuje mocniej przyszłych i obecnych klientów. Chyba faktycznie ma rację, ale i tak szkoda!

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: