Od 2016 roku ilość punktów karnych sprawdzisz w Internecie

Po sukcesie zmian, dzięki którym możemy sprawdzić przebieg używanego samochodu oraz stan techniczny autobusu nasz rząd chcę pójść krok dalej. W 2016 roku przez internet będzie można sprawdzić ilość punktów karnych oraz zapłacić mandat za pomocą strony www.

Niezmiernie cieszą nas udogodnienia proponowane przez rząd oraz takie usługi mobilne. Mimo, że dotychczasowe strony www.historiapojazdu.gov.pl i www.bezpiecznyautobus.gov.pl nie działają idealnie to i tak fajnie, że duch czasu zawitał również w Resorcie Spraw Wewnetrznych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że w 2016 roku: “Dostęp online dla kierowców do własnych danych umożliwi bieżące monitorowanie informacji na temat zastosowanych wobec kierowcy kar i ograniczeń. Będzie można sprawdzić liczbę własnych punktów karnych oraz opłacić online mandat.”

Dalsze projekty, które mają być tworzone to usługi “Udostępnij dane kierowcy”, w której będzie można sprawdzić swoich pracowników i upewnić się czy mogą pojechać danym samochodem służbowym oraz “Sprawdź Szkołę Jazdy”, gdzie będzie można dowiedzieć się o jakości danej szkoły.

Ponadto dotychczasowe projekty mają być usprawniane i ulepszane.

Ciekawe skąd biorą się pieniądze na rozwój e-usług? Czuję dodatkowe “suszenie” na rozwój XXI wieku, a Wy?

Konrad Stopa 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: