Od 1 stycznia zarejestrujesz anglika!

Trudno określić czy z tej wiadomości należy się cieszyć czy płakać. Nigdy nie jeździłem po tej drugiej stronie jezdni, ale możliwe że od 2015 roku przerobienie samochodu nie będzie konieczne. Czekamy na rozwój wydarzeń.

Taka możliwość stanie się realna dzięki zmianom w dwóch rozporządzeniach. Ministerstwo Infrastruktury chce zmienić zasady i przepisy dotyczące przeglądów technicznych oraz zaleceń ich przebiegu.

Mimo, że zniknie obowiązek przekładania kierownicy, to nadal zmiany będą dotyczyć przednich reflektorów oraz świateł przeciwmgłowych, a także przeskalowania prędkościomierzy.

Co ważne auta z aktualnymi badaniami technicznymi z kraju pochodzenia (np. Anglia) będzie można zarejestrować od razu, jedynie po drobnym badaniu diagnosty.

Decyzja o zmianach w przepisach podyktowana jest orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że Polska złamała prawo zakazując rejestracji anglików.

Jak odbieracie te zmiany?

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: