OC wcale nie musi być drogie. Spełnij kilka podstawowych warunków

W przeciwieństwie do AC, polisa OC ma zawsze ten sam zakres ubezpieczenia. Różnice w wysokości składek w poszczególnych ofertach towarzystw ubezpieczeniowych mogą wynosić jednak nawet 40-50%. Jeśli nie chcesz nadmiernie nadwyrężać swojego domowego budżetu, zastosuj się do wskazówek naszej redakcji.

 

Polisa OC zawsze taka sama, wysokość składki różna

Musisz wiedzieć, że zakres ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam i wynika wprost z Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z 22.05.2003 roku.

 

Dla ciebie oznacza to tylko jedno – jedynym kryterium wyboru OC jest cena.

To możesz zrobić, aby zoptymalizować roczną składkę OC

 

Zasada 1: Przenieś się z polisami ubezpieczeniowymi do 1 towarzystwa

Im więcej produktów ubezpieczeniowych, tym taniej. To oznacza, że jeśli w 1 towarzystwie masz wykupione ubezpieczenie nieruchomości, zdrowia rodziny itd., polisa OC będzie kosztowała cię prawdopodobnie mniej niż u konkurencji.

Zniżkę wypracujesz także, jeśli do ubezpieczenia masz więcej niż jedno auto.

 

Zasada 2: Za OC zapłać z góry za cały rok

Licz się, że jeśli zdecydujesz się na płatność ratalną za polisę OC, towarzystwo ubezpieczeniowe doliczy dodatkowe 5-10% do ostatecznego rachunku.

–  Jeśli z jakiegoś powodu nie masz na całą składkę, OC rozbij maksymalnie na dwie płatności – co 6 miesięcy – czytamy na www.ub.comperia.pl.

Unikaj rozliczeń kwartalnych i miesięcznych, to strata pieniędzy.

 

Zasada 3: Ustanów doświadczonego współwłaściciela auta

Jeśli masz taką możliwość – zadbaj, aby w twoim dowodzie osobistym pojawił się współwłaściciel z wieloletnią historią ubezpieczeniową. To szczególnie ważne w pierwszych latach, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe kwalifikuje cię do kategorii młodych kierowców: na ogół do 24. lub 25. roku życia.

 

Zasada 4: Korzystaj z ofert promocyjnych

Towarzystwa ubezpieczeniowe organizują okresowe akcje promocyjne. Na swoich partnerów informacji wybierają na ogół banki. Sprawdź, czy twoje konto ROR nie uprawnia cię czasami do podpisania polisy OC z wybranym ubezpieczycielem na preferencyjnych warunkach.

 

Zasada 5: Korzystaj z programów partnerskich ubezpieczycieli

Spytaj rodzinę lub znajomych, czy ich ubezpieczyciel nie dysponuje programem partnerskim z rabatami dla osób poleconych. Wśród firm, które dysponują PP w zakresie polis ubezpieczeniowych są m.in. mBank, Axa Direct oraz Link4. Średnia oszczędność na rekomendacji to średnio od 5 do 8-10%.

AC niższe nawet o 200 zł? Przeczytaj, jak się za to zabrać >>

 

Źródło: Comperia / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: