OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca?

Wielu właścicieli pojazdów ogranicza się wyłącznie do wykupienia obowiązkowej polisy OC. To jednak za mało, by zapewnić ochronę ubezpieczeniową nie tylko osobom trzecim, ale również sobie. Warto więc pomyśleć o wykupieniu dobrowolnego ubezpieczenia AC.

Zakres autocasco jest bardzo szeroki, stąd różne będą ceny takich ubezpieczeń. Wszystko zależy, czy wybieramy podstawową ochronę, czy zdecydujemy się na wariant rozszerzony. Dlatego też należy dokładnie przeanalizować każdą ofertę, by wybrać tę najbardziej korzystną.

Czym się kierować, wybierając ubezpieczenie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od rodzaju ubezpieczenia.

O ile w przypadku polisy OC możesz kierować się przede wszystkim ceną, tak wybór AC jest bardziej skomplikowany. Tutaj musisz wziąć pod uwagę głównie zakres ochrony ubezpieczeniowej, sprawne działanie ubezpieczyciela przy likwidacji szkody (co przekłada się na szybszą wypłatę świadczenia), dobrą obsługę, a dopiero na końcu cenę. Czasami bowiem lepiej jest zapłacić kilka złotych więcej i mieć pewność, że wypłata świadczenia w razie szkody zostanie szybko zrealizowana, a nie będzie ciągnąć się miesiącami.

Ważna kalkulacja OC i AC

Jeśli chcesz sprawdzić, czy wykupienie ubezpieczeń komunikacyjnych w pakiecie będzie opłacalne, kalkulacja OC i AC będzie niezbędna. Korzystając z internetowych kalkulatorów, możesz szybko poznać szacowaną składkę OC i AC – osobno oraz w pakiecie.

Przykład.

Załóżmy, że jesteś mężczyzną w wieku 35 lat, a prawo jazdy masz od 10 lat. Mieszkasz w Lublinie. Kupiłeś Opla Astra III 1.8 Cosmo z 2007 roku i masz już go 3 lata. Jesteś jedynym kierowcą, który z niego korzysta – wyłącznie na użytek prywatny. Przez cały ten okres ani razu nie miałeś stłuczki.

Kalkulacja OC i AC (za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie www Link 4) wykazała, że zapłacisz za polisę obowiązkową 492,52 zł. Zaś za OC i AC w pakiecie elastycznym tylko 890 zł lub w pakiecie rekomendowanym – ok. 1010 zł.

Ubezpieczenia w pakiecie – to się opłaca

Zakup ubezpieczeń komunikacyjnych w pakiecie okazuje się być opłacalne. Większość firm ubezpieczeniowych posiada dla swoich klientów dodatkowe zniżki. Dzięki temu składka OC i AC wpłacana u tego samego ubezpieczyciela może być nawet kilkaset złotych niższa.

By jednak mieć pewność, że zakup OC i AC w pakiecie jest opłacalny, potrzebna jest szczegółowa analiza ofertowa. Warto więc skorzystać z internetowych kalkulatorów, by oszacować wysokość składki u poszczególnych ubezpieczycieli.

 

Źródło: Link 4

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: