O korzyściach z wynajmowanych samochodów

W czasach, w których wszystko niemal może być na wynajem, coraz częściej decydujemy się na te formę korzystania z różnych przedmiotów lub usług. Wypożyczamy ubrania, maszyny budowlane, garaże. W końcu wielu z  nas mieszka w wynajmowanych domach i mieszkaniach. Usługa wynajmu nie ominęła równie samochodów. Jakie są korzyści z takiej formy użytkowania auta?

 

Rozmawiając o zaletach wynajmu samochodów nie sposób nie zauważyć, ze inne będą plusy korzystania z wynajętych aut w przypadku wynajmu samochodu na wakacje czy podróż służbową, jeszcze inne, gdy prowadzimy działalność gospodarczą i potrzebujemy pojazdu lub kilku po to, by zaopatrzyć na start naszą firmę transportową, zorganizować środek do przewozu sprzętu, na którym pracujemy, czy wyposażyć w samochody naszych przedstawicieli handlowych.

Auto na wakacje? Dlaczego nie!

Wyjeżdżając na wakacje, czy w służbową podróż, często zdarza się, że nie mamy ochoty albo możliwości aby skorzystać z naszego prywatnego pojazdu. Wynikać to może z różnych czynników, najpopularniejszym zaś jest niechęć do eksploatacji samochodu podczas wielokilometrowej wyprawy. Stąd też wiele osób decyduje się na dojazd do miejsca przeznaczenia za pomocą innego środka transportu, takiego jak samolot czy kolej, a następnie wynajęcie, już na miejscu, auta z wypożyczalni. Jakie są zalety takiego działania? Przede wszystkim duża swoboda. Możemy wynająć pojazd na dzień lub dwa podczas takiego urlopu, nie martwiąc się po tym czasie o miejsc parkingowe. Ponadto, nie narażamy się na dodatkowe nerwy, co podczas podróży przez całą Polskę w fotelu kierowcy bywa nagminne. Samochody na wynajem najczęściej umożliwiają nam korzystanie z wozu który jest sprawny, ubezpieczony, a często tez od razu wyposażony w pełen bak (jak i niezbędne dodatki, takie jak aktualna nawigacja) dzięki czemu wszystko staje się niezwykle proste. Przy minimum formalności po prostu umawiamy się z wypożyczalnią, wsiadamy w samochód i jedziemy, pamiętając tylko o tym, by na czas oddać auto do firmy która mam no wynajęła. Prawda że proste? Zwłaszcza jeśli dodamy, ze wypożyczalnie umożliwiają nam wybór jeśli chodzi o klasę i markę samochodu.

jazda samochodem O korzyściach z wynajmowanych samochodów

Auto na firmę – alternatywa dla leasingu

Prowadząc własną firmę zawsze, zwłaszcza zaś na początku, robimy wszystko żeby jak zminimalizować koszty jej prowadzenia, co umożliwi nam jak największe zyski z naszej pracy. Nie na wszystkim jednak da się oszczędzać. Za lokal trzeba ponosić odpowiednią opłatę, pewne środki na działalność trzeba zakupić, a i godziwe wynagrodzenia dla pracowników pochłaniają spore pieniądze. Tym ważniejsze jest, aby w miarę możliwości ograniczać wydatki tam gdzie jest to możliwe. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na to, by zamiast brać nowe samochody w leasing, korzystać z usług wypożyczalni samochodów. W przypadku długoterminowego wynajmu, oczywiście trzeba ponieść pewne koszty, natomiast nie są to wydatki które byłyby szczególnie wysokie. Szczególnie jeśli się je zestawi ze wspomnianą wyżej alternatywą. Wynajem samochodu lub kilku samochodów na firmę jest bardziej opłacalny od kupna (głównie przez fakt, że w przypadku gdy będziemy chcieli to auto wymienić, wystarczy je po prostu oddać nie martwiąc się sprzedażą), w dodatku pozwala na to, by po otrzymaniu od wynajmującego faktury za usługę, po prostu wrzucić ją w koszty uzyskania przychodu.

korzysci wynajmu samochodu O korzyściach z wynajmowanych samochodów

Reasumując – zarówno jeśli jesteśmy osobą prywatną, jak i właścicielem firmy – warto korzystać z opcji wynajmu samochodu. Jest to opłacalne i wiąże się z wieloma profitami zarówno dla nas, jak i prowadzonej przez nas działalności.

Dowiedz się więcej na: www.wypozycz.auto.pl/59zl.pl/

Źródło: Wypożycz.auto.pl / art.sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: