Nowy Volkswagen Touran

Nowe wcielenie tego niemieckiego minivana ma pojawić się w 2014 roku. Jedno jest pewne – jego wygląd mocno się nie zmieni. Możemy to sprawdzić już, ponieważ ukazały się zdjęcia szpiegowskie na promie.

Volkswagen Touran oparty jest na płycie podłogowej MQB, która pozwoliła odchudzić masę minivana o 100 kg. Pamiętajmy, że to dużo, zwłaszcza gdy auto ze względu na wymiary jest spore.

Silniki, które zaoferuje niemiecki producent w Touranie to znane jednostki z grupy VAG. Najmniejszy motor do 1,2 l TSI (105 KM), a największy – 2.0 TDI (150 KM).

Erlkoenig VW Touran fotoshowImage b57cd738 744721

Z wyglądu auto otrzymało nowe reflektory oraz maskę. Więcej wizualnych zmian można dostrzec z tyłu samochodu – nowe są m. in. zintegrowane klosze lamp. We wnętrzu Tourana przeprojektowana zostanie deska rozdzielcza i usprawniony system składania siedzeń.

Konrad Stopa

Erlkoenig VW Touran fotoshowImage 612796a5 629523

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: