Nowy Transporter zmieści nowoczesną technologię

Kilka diesli, napęd 4Motion oraz wersja w pełni elektryczna. To i jeszcze więcej znajdzie się w nowym Transporterze T6.1.

Nowy Transporter jest już bardzo blisko seryjnej produkcji. W planach jest nie tylko klasyczny ‘blaszak’, ale też wersje pikap z pojedynczą i podwójną kabiną. Ważną techniczną zmianą jest elektromechaniczny układ kierowniczy zamiast hydraulicznego. 

Najwięcej ma się zmienić w dziedzinie technologii. Transporter 6.1 dostępny będzie z asystentem pasa ruchu, asystentem parkowania,  asystentem bocznego wiatru, rozpoznawaniem znaków drogowych oraz asystentem przyczepy. Inne ciekawe rozwiązania to gniazdko 230V obok siedzenia kierowcy, zamykany schowek pod siedzeniem pasażera czy zaktualizowany system multimedialny.

volkswagen transporter 6 1 teaser 1 1024x576

Silniki obejmują głównie diesle 2.0 TDI. Będą warianty 90, 120, 150 i 200 KM. Dwie mocniejsze wersje dostępne będą z napędem na wszystkie koła. Nowością ma być elektryczny Transporter o zasięgu 400 km wg normy NEDC.

Volkswagen Transporter 6.1 wejdzie do sprzedaży na jesieni. Z czasem liczba wariantów silnikowych i nadwoziowych będzie rosła.

Bartłomiej Puchała
fot. VW

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.