Rekord Toyoty Prius Plug-in na Nürburgringu!

Toyota Prius Plug-in ustanowiła nowy rekord na serpentynach “Zielonego Piekła”. Pewnie zastanawiacie się jaki dokładnie czas wykręciła poczciwa hybryda? Zdziwicie się! 

Ten czas to 20 minut i 59 sekund. Długo prawda? Ale tym razem rekord nie dotyczył szybkości przejazdu. Za kierownicą Toyoty usiadł  Joe Clifford, który miał za zadanie uzyskać jak najniższy wynik spalania na oesach Północnej Pętli. Jadąc ze średnią prędkością 60 km/h udało mu się uzyskać naprawdę imponujący wynik. Toyota Prius Plug-in zużyła jedynie 0,4 l/100km. Choć wynik jest spektakularny, ja jednak wolałbym skupić się na biciu zupełnie innego rekordu na Nürburgringu. A Wy?

Adam Gieras
fot. materiały producenta

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)