Nowy rekord na Nurburgringu – Mercedes-AMG GT Black Series

Proszę Państwa – mamy rekord! Mercedes-AMG GT Black Series pozamiatał na Zielonym Piekle. I to porządnie – nowy czas okrążenia to 6:43:616.

Nie wiecie jak to zinterpretować? Otóż wcześniejszy rekord należący do Lamborghini Aventador SVJ Mercedes ze zdjęć pokonał o ponad sekundę. Uwierzcie, że na torze o długości 20,6 kilometra to sporo!

Tak naprawdę auto, które dokonało rekordu to Mercedes-AMG GT 63 S 4matic + w edycji Black Series. Pozwólcie, że tę nazwę napiszę tylko raz. Kierowca, który prowadził ten pojazd to Maro Enge.

Samochód do bicia rekordu specjalnie przygotowano, ale będzie można go kupić w salonie w roku 2021 (niecałe 2 miliony złotych). Między innymi ustawiono specjalnie spoiler, obniżono zawieszenie i poprawiono odpowiednio geometrię, a także dobrano odpowiednie opony ze stajni Michelin. To wszystko zaowocowało faktem, że ten 730-konny Mercedes pobił rekord.

A warto dodać, że ten egzemplarz okazał się szybszy niż wyścigowe odmiany GT3. Napęd na 4 koła sprawdza się tu wyśmienicie!

Konrad Stopa
fot. Mercedes

Mercedes AMG GT Black Series Nurburgring 17 1024x683

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: