Nowy pickup Volkswagena – Tarok

Kto by pomyślał, że mając Amaroka VW pomyśli o kolejnym aucie tego segmentu. Dzisiaj w motoryzacyjnym świecie pojawiła się wieść o mniejszym pickupie niemieckiego producenta.

Informacje te dopłynęły do nas z dalekiej Brazylii, gdzie rozpoczął się salon samochodowy w Sao Paulo. To tam pojawił się nowy koncept o nazwie Tarok Concept. Nazwa jest nieprzypadkowa ponieważ auto ma łączyć najlepsze rzeczy z crossovera T-roc z użytecznością pickupa.

Ładna i pięcioosobowa kabina bliższa na pewno jest miejskiemu autu niż roboczemu pickupowi. Początkowo ma być on napędzany silnikiem 1.4 TSI o mocy 150 KM. Tarok ma mieć stały napęd 4×4.

Volkswagen Tarok 3 Nowy pickup Volkswagena   Tarok

Nowością w modelu ma być przedłużana skrzynia ładunkowa. Poprzez otwarcie burty oraz złożenie ściany kabiny pasażerskiej w Taroku będzie można przewieźć naprawdę długie przedmioty. Nie tylko te lekkie, bo maksymalna ładowność paki to tona.

Ciężko stwierdzić kiedy i czy w ogóle auto pojawi się w Europie.

Volkswagen Tarok 2 Nowy pickup Volkswagena   Tarok

Konrad Stopa
fot. Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: