Nowy Paceman wprost z Pekinu

Na salonie samochodowym w Pekinie, Mini przedstawiło odświeżonego Pacemana. A jeszcze niedawno producent zapowiadał, że zrezygnuje z tego modelu z powodu marnej sprzedaży.

Samochód zyskał kilka nowych detali i poprawek. Mini Paceman ma teraz nowy pas przedni, nowe oprawki reflektorów oraz nowe zderzaki. Tak wygląda przynajmniej przód samochodu. Bok oraz tył auta został prawie nie zmieniony. Kilka nowych smaczków znajdziemy również we wnętrzu auta.

mini paceman facelift 2015 10 1024x682 Nowy Paceman wprost z Pekinu

Wraz z facelifitingiem unowocześniono silniki oraz aerodynamikę Pacemana. Teraz jego najmocniejsza odmiana John Cooper Works posiada 220 KM (280 NM) wyciśnięte z 1,6 litra, co zagwarantuje przyspieszenie na poziomie 6,8 sekundy do “setki” i prędkość maksymalną równą 229 km/h.

Mini Paceman będzie oferowane jeszcze w ośmiu innych wersjach, które między innymi mogą posiadać napęd na cztery koła lub silniki wysokoprężne.

mini paceman facelift 2015 45 1024x682 Nowy Paceman wprost z Pekinu

Konrad Stopa

fot: Mini

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: