Nowy Opel Mokka zaprezentowany światu

Druga generacja modelu straciła literkę X z nazwy, ale tak naprawdę oferuje więcej. Choćby w środku, gdzie mimo krótszego nadwozia o ponad 10 cm, auto ma większy rozstaw osi. Jaka jest nowa Mokka? Choćby elektryczna!

Auto bardzo mocno zmieniło się wizualnie. Mokka pełna jest teraz ostrych linii i nowoczesnych kształtów. Dotyczy to zarówno karoserii, jak i projektu wnętrza tego crossovera. Taka wizja designerska podoba mi się bardziej i na pewno przyciągnie chętnych do salonów. W końcu to bardzo modny segment, który święci tryumfy i wygląd auta jest w nim kluczowy.

W środku debiutuje właśnie nowy projekt deski rozdzielczej, który ma być wyznacznikiem dla kolejnych odświeżonych modeli marki. Jego istotną częścią jest 10-calowy ekran na kokpicie centralny i 12-calowy wyświetlacz zamiast zegarów za kierownicą. Oba połączone są wspólną obudową niczym w nowych Mercedesach. To akurat mogli sobie w Oplu darować.

opel mokka 2020 11 1024x576

Na początek Mokkę dostaniemy w opcji auta elektrycznego. W grupie PSA robi się coraz ekologiczniej i Opel Mokka do napędu dostanie zestaw o mocy 136 KM oraz baterię o pojemności 50 kWh, która ma wystarczyć spokojnie na 300 km zasięgu. Trzymamy kciuki, bo tu już niezłe wyniki. Auto naładujecie również szybką ładowarką (tą 100 kWh).

W późniejszym terminie zadebiutują warianty z konwencjonalnymi silnikami – tak, diesel również pojawi się w ofercie.

opel mokka 2020 7 1024x576

Auto w sprzedaży pojawi się od początku 2021.

Konrad Stopa
fot. Opel

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: