Nowy Nissan Juke zachowa swój oryginalny wygląd. Mamy zdjęcie!

To premiera, na którą czeka wielu klientów Nissana. W końcu obecny Juke już ma 9 lat i prosi się o odświeżenie.

Ujawnienie nowego Juke’a zaplanowano na 3 września, dlatego najwyższy czas zacząć kampanię zapowiedzi i teaserów. Właśnie opublikowano zarys świateł nowego modelu. Muły testowe krążące po Europie także zdradzają już trochę szczegółów na temat tego samochodu.

nissan juke teaser 2019 Nowy Nissan Juke zachowa swój oryginalny wygląd. Mamy zdjęcie!

Jak widać na powyższym obrazku Juke zachowa swoją charakterystyczną ‘twarz’. Będą poziome klosze na górze i okrągłe na dole, ale wewnątrz lampy zmienią się diametralnie. Zdjęcia szpiegowskie zdradzają, że tylne lampy przybiorą zupełnie inny kształt. Od tyłu samochód upodobni się do większego Qashqai’a.

Z innych źródeł wiemy też, że crossover Nissana będzie posadowiony na platformie CMF-B stworzonej wspólnie z Renault. Już byliśmy świadkami debiutu tej konstrukcji w modelach Clio V i Captur. Silniki to dobrze znane benzynowe 1.0 i 1.3 turbo o mocy do 150 KM. Powinien się też pojawić diesel 1.5 dCi i może benzynowe 1.6 turbo o mocy około 200 KM. Nie przestają pojawiać się plotki o hybrydzie plug-in, ale nie ma żadnego potwierdzenia.

Bartłomiej Puchała
fot. Nissan; nagłówkowe: motor1.com

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.