Nowy Mercedes Klasy C z wielkim ekranem w środku

Na pewno większość z Was widziała wnętrze nowej Klasy S, w którym jest ekranów w brut. Jak się okazuje, podobnie będzie w mniejszej C Klasie, która zadebiutuje niedługo. Mamy przeciek.

Europa śmiała się z Tesli i jej pionowych ekranów na konsoli centralnej. Rodzimi producenci bardziej próbowali taki ekran dokleić pod szybę (nowe Clio lub Explorer) lub właśnie wkleić w kokpit (Audi, Range Rover). Teraz Mercedes idzie krok dalej, bo nowe ekrany we wnętrzu ich aut to już powoli małe TV. O ile w S-klasie wytyczającej trendy jest to jeszcze do zrozumienia, to okazuje się, że Mercedes Klasy C o oznaczeniu W206 nie będzie gorszy.

Wnętrza Mercedesa od dawna szokują już nowoczesnością, świetnymi grafikami i dobrymi materiałami. Niestety ich spasowanie czasem woła o pomstę do nieba. Miejmy nadzieję, że w nowej esce i cklasie będzie lepiej. Na chwilę uwagi zasługuje wspomniany ekran, który skrywa sterowanie kierownicą oraz kierownica, która ma ciekawie rozwiązane multifunkcje.

Mercedes Klasy C 1

Z zewnątrz auto jest jeszcze zamaskowane, ale na pierwszy rzut oka wyróżniają się nowe mniejsze reflektory, pofalowana maska i spora osłona chłodnicy. Egzemplarz ze zdjęć to pakiet AMG Line.

Jeśli chodzi o napędy, to Mercedes Klasy C będzie można kupić w odmianie tradycyjnej (zarówno benzyniaki, jak i diesle), a także w formie hybrydy. Co ciekawe, oferowany będzie tylko 9-stopniowy automat. Klienci do wyboru dostaną jednak rodzaj napędu – 4×4 wchodzi w grę. Wszystko zależy od indywidualnej konfiguracji.

Mercedes Klasy C 4

Niedługo po sedan pojawi się odmiana kombi. Ciekawe czy zauważyliście w filmie nowy kluczyk?

Konrad Stopa
fot. Youtube

Mercedes Klasy C 3

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: